Wypoczynek dla psa w ciepłe dni – legowisko na balkonie

Odpowiednie przygotowanie balkonu na porę wiosenną powinno obejmować czynności związane nie tylko z zapewnieniem komfortu samemu sobie. Istotne jest też zadbanie o potrzeby swojego psa. Szczególnie w przypadku bloków mieszkalnych, psy mają bardzo mało okazji do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem jest umieszczenie legowiska na balkonie, tak aby pies miał zapewnione miejsce do relaksu i możliwość częstszego cieszenia się świeżym powietrzem. Jest to bardzo potrzebne, ponieważ wpływa pozytywnie na stan zdrowia i ogólny nastrój psa. Nie zawsze istnieje możliwość częstych i regularnych spacerów. Legowisko umieszczone na balkonie stanowi więc świetną alternatywę.

Bezpieczeństwo balkonu to podstawa

Balkon przygotowywany pod kątem zapewnienia miejsca dla psa, wcale nie musi być duży. Istotną kwestią jest jednak zadbanie o odpowiednie obudowanie barierki, która powinna być również wysoka. Psy zazwyczaj nie chcą wyskakiwać przez barierki, ale przechodzący kot pod balkonem lub przelatujący ptak może pobudzić zwierzaka. Dobrym pomysłem jest montaż specjalnej siatki, która nie pozwoli psu na przechodzenie pomiędzy szczeblami.

Legowisko dla psa na balkonie

Ważną kwestią jest wybór odpowiedniego legowiska, które pozwoli psu na przyjemny wypoczynek na słońcu i świeżym powietrzu. Wybierając produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego, warto sięgać po wyroby wykonane z wysokiej jakości tkanin tapicerskich, które są łatwe w czyszczeniu. Ciekawą opcją są legowiska ze zdejmowanymi pokrowcami, które można normalnie wyprać w pralce. Dzięki temu legowisko będzie chronione przed różnymi zanieczyszczeniami zewnętrznymi oraz pochodzącymi od psa.

Wybierając legowisko, warto sięgnąć po takie, które jest wypełnione antyalergiczną kulką silikonową. Wypełnienie takie jest miękkie i zapewnia zwierzęciu wysoki poziom komfortu wypoczynku. Posłania tego rodzaju nie odkształcają się nawet pomimo częstego i intensywnego użytkowania.

Alternatywna opcja dla legowiska

Niektóre balkony są zbyt małe, aby pomieścić legowisko. W takim przypadku warto sięgnąć po miękki koc, który zapewni psu komfort oraz odizoluje go od podłoża. Dodatkowo warto pamiętać o umieszczeniu na balkonie dodatkowej miski z wodą dla psa.

Dodaj komentarz