Fundacja "Przyjaciele Czterech Łap"
Bierzemy odpowiedzialność za tych, których oswoiliśmy
Przyjaciele Czterech Łap
KRS: 0000319906
REGON: 320608231
NIP 597-169-91-69

 
NOWY NR KONTA

40 1440 1286
0000 0000 1637 3273
(PKO BP)
 
PayPal:
fundacja@
przyjacieleczterechlap.pl

 
 
 
 
Przyjaciele przyjaciół - lista stron, które polecamy

Strona stowarzyszenia Przyjaciele Czterech Łap (Freunde von Vierpfotchen) założonego w Niemczech przez prawdziwych miłośników zwierząt.

Ich głównym celem jest pomoc zwierzętom w Polsce, głównie psom i kotom.
Można powiedzieć, że nasza fundacja i stowarzyszenie w Niemczech to jedno: 
- znamy się i ufamy sobie nawzajem
- mamy dokładnie ten sam cel
- bardzo często współpracujemy na wszelkie możliwe sposoby: pomysły na pozyskiwanie funduszy, wymiana materiałów, wspieranie finansowe, fizyczne i emocjonalne, itd.
- naszym wspólnym ogniwem jest Gitta - fundator u nas, członek stowarzyszenia Freunde von Vierpfotchen

Celem Stowarzyszenia jest:

Działanie na rzecz humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz pomoc w zapewnieniu im niezbędnych warunków bytowania.

Kształtowanie w społeczeństwie właściwego stosunku do zwierząt jako dobra narodowego.

Sprawowanie nadzoru i kontroli nad przestrzeganiem przepisów i prawa w dziedzinie ochrony zwierząt i środowiska, a także współdziałanie w tym zakresie z samorządem terytorialnym oraz właściwymi instytucjami w zakresie ochrony zwierząt i środowiska.

Utworzenie pogotowia dla zwierząt czynnego całą dobę.

Od początku istnienia walczyliśmy również o budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt na terenie miasta Głogowa. Udało się! W sierpniu 2010 r. odbyło się oficjalne otwarcie schroniska.

 

Strona Fundacji Pomocy Goldenom AUREA

W trosce o los goldenów w potrzebie postanowiliśmy w 2008 r. utworzyć Fundację Pomocy Goldenom AUREA. Powstała ona z inicjatywy osób będących miłośnikami psów, w szczególności goldenów, którym los tych zwierząt nie jest obojętny. Kochamy tą rasę, mamy w domach wypieszczone goldeny, są one naszą prawdziwą pasją, a myśl o tym, że tak wspaniałe zwierzęta trafiają do schronisk, są krzywdzone lub są w nagłej potrzebie, nie pozostaje nam obojętna i powoduje, że staramy się z całych sił im pomóc.
Naszym podstawowym celem jest udzielanie wszechstronnej pomocy bezdomnym, porzuconym, krzywdzonym, niechcianym, chorym zwierzętom, w szczególności psom rasy Golden RetrieverStrona Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom BRATEK z Barlinka

Powołane w 2003 roku po to, by świadczyć diagnostyczne i terapeutyczne usługi na rzecz dzieci, młodzieży oraz ich rodzin.
Stworzyło wiele inicjatyw skierowanych do dzieci z upośledzeniem umysłowym oraz zaburzeniami rozwoju, do dzieci i młodzieży wykazującej zachowania ryzykowne, a także w 2008 roku Niepubliczne Przedszkole Specjalne BRATEK  przeznaczone dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, niepełnosprawnościami sprzężonymi, autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi.
Prezesem stowarzyszenia jest pewna Pani, która uwielbia koty i na tej płaszczyźnie zaczęła się nasza współpraca:)

Strona Żeglarskiej Przygody 

Dla miłośników żeglarstwa.

Strona Labradoromaniaków

Zapraszamy do nas!! Jesteśmy jak labrador – nie lubimy nudy :)


 
Zwierzęta towarzyszą Jej przez całe życie i wypełniają każdy Jej dzień. To Jej najlepsi przyjaciele.
Pomaga zwierzakom i ich opiekunom zrozumieć siebie nawzajem.
Obiektywne spojrzenie behaviorysty może okazać się niezastąpione. 


 
Strona Justyny Budzyn - pozytywnie zakręconej ceramiczki
 
Wspaniała osobowość o bogatym doświadczeniu zawodowym. Od sierpnia zeszłego (2008) roku mamy okazję gościć Ją wreszcie w Polsce.
Jej prace to całkowite unikaty - zarówno kształty, jak i szkliwo opracowuje według własnych receptur.
Tworzy biżuterię, dzwonki, oprawę luster, tarasy,... co tylko sobie wymarzysz...
 Strona Stowarzyszenia Miłośników Słońska "Unitis Viribus"

Rzeczpospolita Ptasia jest to zupełnie nowa, unikalna w skali Polski inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus", której celem jest klubowe zrzeszenie miłośników ptaków odwiedzających Słońsk. Pragniemy w taki sposób uatrakcyjnić naszą miejscowość dla ruchu turystycznego, przyczynić się do promocji Słońska i Parku Narodowego "Ujście Warty", tworzenia warunków dla rozwoju rodzimej bazy turystycznej.


 
 
DogMasters Katowice to ośrodek oferujący szeroko pojęte usługi edukacji kynologicznej. Podstawowe i zaawansowane szkolenia dla psów dorosłych i szczeniąt, gabinet behawiorysty – pomogą właścicielom w budowaniu więzi oraz kontrolowaniu zachowań psa.

Trening posłuszeństwa w DogMasters oparty jest o metodę pozytywnych skojarzeń.

W DogMasters Katowice, działa pierwsza na Śląsku Psia Świetlica. Tu zapracowani lub chcący wypocząć bez psa właściciele mogą powierzyć ulubieńca opiece wykwalifikowanej kadry.

 
Wyjątkowa, aktywna i super przyjazna grupa ludzi, którzy myślą nie tylko o zwierzętach, ale i o ludziach, którzy zwierzętom pomagają. Szkolą nas z tych dziedzin, w których jesteśmy najsłabsi - pozyskiwanie funduszy, współpraca z samorządami, integracja środowiska organizacji pro zwierzęcych.
 
Mądre i oryginalne projekty, które realizują, zasługują na szczególną uwagę: Wszechnica pod Kotem, Koty uczą dzieci, Kot nie ślimak -  domku nie nosi, Kotering.


 
 
"Jestem głosem tych, które nie mówią. Dzięki mnie będą mogły przemówić. Aż uszy głuchego świata usłyszą. O krzywdzie, jaka się dzieje słabym, którzy nie znają słów. To ja jestem obrońcą mych braci. I będę za nich walczyć. I wymawiać słowa w imieniu zwierząt i ptaków. Aż świat naprawi ten stan rzeczy".Ella Wheeler Wilcox
Strona Oddziału TOZ w Goleniowie - pasja, miłość, ciepło i ogromne serce  dla czworonożnych przyjaciół!
 
 
  
 
Projekt z dużym powodzeniem realizowany przez Fundację Czarna Owca Pana Kota.

Projekt „Sieć OFF – Ogólnopolskie Forum Fauna” jest projektem skierowanym do działaczy i działaczek polskich organizacji pozarządowych zajmujących pomocą zwierzętom i ochroną ich praw. Projekt obejmie 30 organizacji pro-zwierzęcych z całej Polski.


 
Renata to kobieta o wielkim talencie oraz przeogromnym sercu!
Projektuje dla nas ulotki, loga i inne materiały. W zamian za jedyne "pięknie dziękuję" :)
 
Maluje, projektuje, ilustruje... Jej obrazy to podróż po pięknym pachnącym ogrodzie.
 
 


 
Ania to kobieta o ogromnym sercu i zaangazowaniu. Prowadzi od lat bezplatny dom 
tymczasowy, gdzie schronienie znajduja nie tylko bezdomniaki ale rowniez skazane na dozywocie
schroniskowego wegetowania.
 
Dzieki adopcjom wiele zwierzakow otrzymalo szanse na nowe , lepsze zycie. 
 

   
 
 
 
 
 
 


 
 
Wspierane przez Hosting o12.pl