Fundacja "Przyjaciele Czterech Łap"
Bierzemy odpowiedzialność za tych, których oswoiliśmy
Przyjaciele Czterech Łap
KRS: 0000319906
REGON: 320608231
NIP 597-169-91-69

 
NOWY NR KONTA

40 1440 1286
0000 0000 1637 3273
(PKO BP)
 
PayPal:
fundacja@
przyjacieleczterechlap.pl

 
 
 
 

Cztery najważniejsze już ruszyły
To zwykła kontrola urodzeń.
Wyobraź sobie świat, w którym żyją tylko te psy i koty, które są chciane, mają swój własny dom i kochających przyjaciół... Coś pięknego!
Pies, kot, który trafił do schroniska lub błąka się samotnie po ulicy, może bardzo szybko rozmnożyć się i zasiedlić całe miasteczko równie jak on niechcianymi dziećmi. Aby temu zapobiec, postanowiliśmy kastrować zwierzęta zamieszkujące schroniska albo piwnice wielu blokowisk.
Dzięki naszym przyjaciołom oraz hojnym darczyńcom finansujemy kastrację zwierząt ludzi niezamożnych w 50-100%.
 
 
 
 
 
 
 
Sterylizacja wolno żyjących kotów z Choszczna, Barlinka
i Stepnicy

Aby być świadomymi opiekunami zarówno domowych pupili, jak i tych wolno żyjących, musimy pokonać wiele ograniczeń, wyobrażeń na temat  zwierząt, a przede wszystkim postrzegać globalnie problem bezdomności.

Wciąż niewiele się mówi na ten temat, zasłaniając się innymi sprawami lub, co częstsze, brakiem pieniędzy. Nadal nie możemy porównać się z dużymi miastami, które od lat dbają o „kocie” sprawy, czyniąc życie wolno żyjących kotów może nie piękne, ale na pewno łatwiejsze. Większość ludzi nie uświadamia sobie, że koty są częścią naszego ekosystemu i obecność ich jest konieczna czy wręcz niezbędna, gdyż musi istnieć populacja zwierząt dzikich, które utrzymują na pożądanym poziomie równowagę ekologiczną, a szczególnie mają wpływ na populację gryzoni.

Jednak koty pozostawione same sobie bardzo szybko się rozmnożą; jedna para może wydać na świat w ciągu sześciu lat  dwa miliony kotów. Najważniejszą i najskuteczniejszą drogą i sposobem na ograniczenie populacji niechcianych zwierząt jest sterylizacja kotek domowych i dzikich. W chwili obecnej to jedyna skuteczna,  a zarazem humanitarna metoda.  Dzięki niej wyraźnie zmniejsza się przyrost liczby kotów, poprawia się ich kondycja i zdrowie, znika uciążliwy zapach.
 
Od kilku lat staramy się mieć pod kontrolą populację miejskich kotów w Barlinku, Choszcznie oraz Stepnicy. Ludzie, którym ich los nie jest obojętny, przynoszą je do gabinetów weterynaryjnych, otaczają opieką po zabiegu i następnie wypuszczają w miejscu bytowania. Fundacja finansuje te zabiegi.
 
Aby wesprzeć sterylizacje wolno żyjących kotów, można wpłacić dowolną kwotę na nasze konto z dopiskiem "Koty wolno żyjące"
   
 
 
Zdarzenie bliźniacze do tego z dogomanii.
Tutaj jednak głównym źródłem powiększania zasobów "Skarbonki Sterylkowej" są wpłaty, deklaracje i aktywne kwestowanie Uczestników Forum.
Założyliśmy dwa wątki (w celach utrzymania ładu i porządku):


 

Buda dla każdego
Najbardziej aktywnie, gdy nadchodzi zima. Mimo że futro robi się cieplejsze, przydałby się kąt, w którym można by spokojnie się zdrzemnąć. Postanowiliśmy własnym sumptem budować taki kąt. Póki co, przeznaczamy na ten cel własne środki, ale liczymy na to, że wkrótce znajdziemy ludzi, którzy zechcą go sponsorować. Wyprodukowanie przez nas budy to koszt około 150-200 zł, w zależności od wielkości. Zrobiona z naturalnego drewna, ocieplona styropianem i pokryta "onduliną" zapewni psiakom odpowiednie warunki przez cały rok. Myślimy jeszcze o tym, żeby zaprojektować dodatkowe zadaszenie najbliższej okolicy budy oraz kojce dla biedaków, którzy tkwią na łańcuchu.

 
Działalność adopcyjna
Kilkoro naszych przyjaciół urodziło się po to, by pomagać bezdomnym zwierzętom. Ich wrażliwość nie pozwala na obojętne przejście obok tułającego się psiaka czy zabiedzonego koteczka. Często zabierają je do siebie lub umieszczają w zaprzyjaźnionych domach, by znaleźć im odpowiednie miejsce do życia. Znaczna część tych biednych stworzeń trafia do gospodarstwa Gitty i tam zostaje na stałe albo czeka na nowy dom.
Miejsce, do którego przenosimy czworonoga, jest starannie sprawdzane - bernardyn nie zamieszka w małym mieszkanku, a i husky nie powinien trafić do ospałego domatora:)

   
 
 
 
 
 
 


 
 
Wspierane przez Hosting o12.pl