Fundacja "Przyjaciele Czterech Łap"
Bierzemy odpowiedzialność za tych, których oswoiliśmy
Przyjaciele Czterech Łap
KRS: 0000319906
REGON: 320608231
NIP 597-169-91-69

 
NOWY NR KONTA

40 1440 1286
0000 0000 1637 3273
(PKO BP)
 
PayPal:
fundacja@
przyjacieleczterechlap.pl

 
 
 
 
Gospodarstwo Spokojnej Starości
 
Chcielibyśmy powołać do życia bliźniacze gospodarstwo do tego, które prowadzi Gitta. Miejsce, w którym wraz z ludźmi mogłyby spokojnie zestarzeć się i dokonać żywota zwierzęta.
Jest to projekt wymagający sporo pracy. Po pierwsze, potrzebni są ludzie - dwoje, troje - którzy chcieliby całkowicie zmienić swój styl życia i podporządkowali go zwierzętom. Po drugie, należy znaleźć odpowiednie miejsce na założenie gospodarstwa. Po trzecie, pozyskać sponsorów, by gospodarstwo nabyć, wyremontować i utrzymać.
Z zasiedleniem go pensjonariuszami nie powinno być problemów:)
 

  

Schronisko
 

Ta nazwa nie bardzo nam się podoba... ale, rzecz jasna, nie będziemy zaczynać od dywagacji na temat nazwy:)
Ten projekt wydaje się jeszcze bardziej pracochłonny, niż GSS. Marzy nam się schronisko idealne, czyli takie, w którym nikt nie będzie czuł, że siedzi za karę. Zwierzęta mają być w nim szczęśliwe, najedzone, "wyspacerowane", dopieszczone i w ogóle. Podjęliśmy wstępne rozmowy z wójtem na temat wydzierżawienia odpowiedniego gruntu. Jednak, to tylko pierwszy krok na tysiącmilowej drodze do celu. Sponsorzy, ludzie dobrej woli, ekipy budowlane, kadra pałająca miłością do zwierząt, to niezbędne elementy układanki zwanej schroniskiem. Ponieważ nasz optymizm jest umiarkowany, zakładamy, że realizacja tego projektu zajmie nam ładnych parę lat.
Rodzina zastępcza
 
 
Pomysł, który jest już realizowany przez kilka organizacji pomagającym bezdomnym zwierzętom. Polega to na tym, że futrzak, zamiast przesiadywać w schronisku, mieszka z ludźmi, którzy zdecydowali dać mu tymczasowy dom. Koszty utrzymania - wyżywienia, leczenia - pokrywa organizacja. Środowisko domowe jest bardzo ważne nie tylko dla dziecka. Pies lub kot, który regularnie wychodzi na spacer, ma bezpośredni i częsty kontakt z człowiekiem, nie dziczeje, nie musi walczyć o jedzenie, pieszczotę, a tym samym ma większą szansę na adopcję i znalezienie docelowego stałego domu. Ten projekt może być realizowany dość szybko. Fundusze - w zasięgu, należy tylko nawiązać kontakt ze schroniskami, no i najważniejsze - znaleźć rodziny zastępcze.
  

   
 
 
 
 
 
 


 
 
Wspierane przez Hosting o12.pl