Fundacja "Przyjaciele Czterech Łap"
Bierzemy odpowiedzialność za tych, których oswoiliśmy
Przyjaciele Czterech Łap
KRS: 0000319906
REGON: 320608231
NIP 597-169-91-69

 
NOWY NR KONTA

40 1440 1286
0000 0000 1637 3273
(PKO BP)
 
PayPal:
fundacja@
przyjacieleczterechlap.pl

 
 
 
 
Stopniowo będą się pojawiać zdjęcia i opis psiaków z Kłodawy:
 
1. Castor - wyżeł, 17 lat, spokojny, łaskawy, przywódca grupy, lubi towarzystwo człowieka. Urodzony w 1994 roku, zaszczepiony, odpchlony. Przeuroczy starszy pan, który objął przywództwo w stadzie. Jednocześnie bezsprzecznie uznaje człowieka za samca/samicę alfa. Zupełnie nieagresywny, przyjazny. Uwielbia pieszczoty, przechadzki, smakołyki. Prawie nie słyszy, ale za to jest wspaniałym obserwatorem. Doskonale rozumie psi język. Bezkonfliktowy. Potrzebuje ciepłego (emocjonalnie i technicznie) domu.
 
      pierwszy od lewej
 
2. Mopsik - urodzona w lipcu 2008 roku. Wysterylizowana, zaszczepiona, odpchlona. Uwielbia ludzi, lecz odrobinę się boi. Pieszczoty sprawiają jej ogromną przyjemność i, gdy przełamie strach, sama się ich domaga, potrafi nawet w tej sprawie szczekać i delikatnie podgryzać. Stara się dominować w stadzie. Jest osobistą opiekunką Castora - czyści mu uszy, oczy, często z nim śpi. Niska, korpulentna.
 
 
 
3. Azja - labrador, suczka, ok. 2 lata, bardzo lubi ludzi, ufna, bez agresji, wysterylizowana. Znalazła swój Dom :)
 
 
 
4. Raf - chłopak, ok. 1,5 roku, bardzo łagodny, podobny do Dobermana, bardzo delikatny, brązowe jasne , piękne oczy przy brązowym umaszczeniu wygląda pięknie, urodził się bez ogonka. Urodzony w marcu 2010 roku. Wykastrowany, zaszczepiony, odpchlony. Bardzo delikatny, łagodny, przyjazny, zupełnie pozbawiony agresji. Całkowicie bezkonfliktowy, odrobinę wycofany. Lubi ludzi, ale nie do końca darzy ich zaufaniem. Szczeniaki go uwielbiają! Jedzenie konsumuje z gracją - przy karmieniu z ręki bierze pojedynczo nawet nie musnąwszy dłoni. Znalazł dom - 26.08. jedzie do Szamotuł:)
 
      
 
5. Bajka -  waga ok 28 kilo, średni wzrost, spokojna, ostrożna a przy tym ma odwagę , czujna. Urodzona w styczniu 2009. Dość duża. Nieśmiała w stosunku do ludzi, bywa dominująca i ciut agresywna wobec innych suczek (raczej gania, niż gryzie). Łakomczuch potworny. Smakołyki to klucz do nawiązywania z nią kontaktu.
 
                 
6. Bajt -  suczka, pół roku , wesoła, ostrożna, czujna. Córka Bajki, urodzona w styczniu 2011 roku. Wydaje się, że nadal łączy je pępowina - wszystko robią wspólnie. Bajt ma jeszcze mniej zaufania do człowieka. Także jest łakomczuchem, ale nie tak łatwo ją przekupić, jak Bajkę. Chętnie bawi się z innymi psami.
 
        
z lewej - bajka, z prawej - Bajt
 
7. Bajtel - suczka  Znalazła swój Dom:)
 
 
 
 
8.  Lucky - pies, bardzo bystry, odważny, czujny, lubi się bawić, będzie średniego wzrostu, waga dojrzałego ok. 15 do 17 kg. Urodzony w grudniu 2010 roku. Wykastrowany, zaszczepiony, odpchlony. Delikatny, cichy, wycofany i lękliwy w stosunku do człowieka. W swoim stadzie (paczka Bohuna) specjalnie się nie wyrywa, ale, gdy pojawi się obcy osobnik... ho!ho! szczeka, sierść mu się jeży.Wydaje mi się, że ma problem ze słuchem i wzrokiem - bardzo pracuje noskiem. Najprawdopodobniej jest przykładem dziecka z małej puli genetycznej. Nieduży, raczej drobny.
 
           
 
 
9. Perełka - matka 4 mniejszych szczeniaków (w tle widać dwa czarne). Perełka jest  bardzo przyjazna człowiekowi, szuka kontaktu, bystra,odważna, czujna, waga 13 kilo. Urodzona w czerwcu 2009. Wysterylizowana, zaszczepiona, odpchlona. Subtelna, raczej nieufna. Zainteresowana człowiekiem i innymi psami. Lubi, gdy zwraca się do niej po imieniu i mówi cokolwiek łagodnym pieszczotliwym tonem. Dobrze dogaduje się z innymi psami. Średniej wielkości.
 
             
 
10. Boni - (od lewej) biały samczyk 6 miesięcy, ma lekkiego zeza, bardzo pocieszny, będzie dużym psem.
11. Psotka - (po środku) suczka, bardzo pogodna , wesoła , rozbiegana , czujna , szuka kontaktu z człowiekiem , robi mile wrażenie.
Urodzona w październiku 2010 roku. Wysterylizowana, zaszczepiona, odpchlona. Przyjazna w sposób zdystansowany. Cieszy się na widok człowieka, ale w żadnym razie nie jest przesadnie przymilna, nie ma 100% zaufania. Lubi przywoływać inne psy "do porządku", ale robi to w miarę delikatnie. Ceni sobie ciszę i spokój. Jest w paczce Bohuna. Raczej mała, drobna.
    
Trzeci psiak na zdjęciu (z prawej)
to Lucky opisany pod numerem 8.
 
12. Iskierka - suczka, spokojna, stanowcza w pilnowaniu, szuka kontaktu z człowiekiem. Urodzona w czerwcu 2010 roku. Wysterylizowana, zaszczepiona, odpchlona. Bardzo nieufna wobec człowieka, nawet najlepsze smakołyki proponowane przez 10 dni z rzędu z mojej ręki nie skusiły jej. Sprytna, dobrze żyje z pozostałymi psami. Średniej wielkości.

   
pierwsza od prawej
 
13.  Bohun - (z tyłu) samczyk, prześliczny czarny z beżową oprawą, stojące uszy, bardzo lubi dotyk człowieka, chętnie się łasi, wesoły, pogodny.
W środku - Luki (nr 8), z prawej - Psotka (nr 11).
 
      
 
14. Diana -  suczka, spokojna, bardzo uważna , czujna, szuka kontaktu z człowiekiem, ostrożna, stojące uszy przez co podobna z postawy do Dingo. Urodzona w lipcu 2009. Wysterylizowana, odrobaczona, odpchlona. Niestety, nie dała się zaszczepić, póki co (uzupełnimy). Ma dość niską pozycję w stadzie - często jest ganiana przez Bajkę i Mopsika. Źle się z tym czuje. Do tej pory szukała ratunku u Rafa (młodego przystojniaka) lub u Castora, od jakieś czasu, także u człowieka. Jest bardzo kontaktowa - zaczepia łapą, szczeka zaczepnie, z czasem daje się głaskać. Podczas burzy można ją głaskać, tulić, nawet brać na ręce:)
 
   
15. Sali - urodzona w 2009 roku. Wysterylizowana, zaszczepiona, odpchlona, odrobaczona. Większość swojego życia spędziła w odizolowaniu od ludzi, ze swoją matką, sporadycznie kontaktując się z innymi psami. Jest nieśmiała, nieufna, ale jednocześnie zupełnie nieagresywna, poddaje się wszelkim działaniom, jakie człowiek chce wobec niej podjąć. Wymaga delikatnego, uczuciowego podejścia. Średnio duża, umiarkowanie masywna.

        
16. Kazan - urodzony w 1999 roku. Zaszczepiony, odpchlony, odrobaczony. Nie został wykastrowany ze względu na podeszły wiek oraz na zdarzające mu się czasem napady epilepsji. Został przewieziony z Lubońka około 9-10 sierpnia. Pełnił tam funkcję samca alfa. Jest bardzo przyjazny wobec ludzi, na wiele pozwala (szczepienie i odpchlenie odbyło się bez najmniejszych ekscesów). Lubi być głaskany, karmiony z ręki. Lubi słuchać ludzkiego głosu...
            
17. Karmel, urodzony w styczniu 2011 roku. Wykastrowany, zaszczepiony. Syn Kamy. Mieszkają w tym samym kojcu, często śpią w jednej budzie. Także nieufny, ale, z racji młodego wieku, dużo łatwiej nawiązać z nim kontakt. Wielkość niemal identyczna, jak mamy - do kolana, umaszczenie bardzo podobne.
       
 
18. Cywil, urodzony w 2003 roku, wykastrowany, zaszczepiony. 10 sierpnia został przewieziony z Lubońka (dzikie stado) do Krzykosów, do kojca. Średnio mały, dość delikatny chłopak. Wystraszony, nieufny, ale to kwestia kilku dni pracy z nim. Opiekuńczy w stosunku do suczek z jego dawnej watahy.
 
       
19. Dina, urodzona w 2004 roku. Wysterylizowana, zaszczepiona. Nie mam żadnych jej zdjęć, bo odkąd przybyła do Krzykosów (11.08), w mojej obecności nie wychodziła z budy. Kolor jej sierści jest bardzo podobny do Diany. Jest sporo niższa, bardziej korpulentna. Bardzo lękliwa i nieufna. W kojcu mieszka z Cywilem i Goldi.
20. Goldi, urodzona w 2009 roku. Wysterylizowana, zaszczepiona. Przewieziona z Lubońka 11.08. Mieszka w kojcu z Cywilem i Diną. Średniej wielkości, dość masywna, z dużymi stojącymi uszami, biała z biszkoptowym paskiem wzdłuż grzbietu.
 
           
 
21. Kama, urodzona w 2007 roku. Wysterylizowana, zaszczepiona. Mama Karmela, który jest do niej niezwykle podobny. Nie mam jej zdjęć - ta sama historia, co z Diną - w mojej obecności chowała się do budy. Wysokość mniej-więcej do kolana. Z opowieści wiem, że na dzikiej posesji pełniła rolę samicy alfa: polowała, pilnowała terytorium, gdy była potrzeba, wkraczała na teren obcej watahy.
 
22. Figa, urodzona w październiku 2010. Wysterylizowana, odpchlona. Należy do paczki Bohuna. Bardzo subtelna, delikatna, lękliwa, podporządkowana grupie, która wg mnie za dużo sobie wobec niej pozwala. Figa jest ciekawa człowieka, w sprzyjających okolicznościach chętnie nawiązuje kontakt. Filigranowa, "ażurowa" sunia.
         
 
23. Panda, urodzony w styczniu 2011 roku. Wykastrowany, zaszczepiony. Przyjechał z Lubońka (dzikiej posesji) około 09 sierpnia. Mieszka w kojcu razem z bratem Pino. Jest subtelny, raczej wycofany, ale przejawia zainteresowanie człowiekiem. Średnio mały, ciekawie umaszczony, kształtna, okrągła główka.
        
 
24. Pino, urodzony w styczniu 2011 roku. Wykastrowany, zaszczepiony. Brat Pandy, przewieziony z Lubońka około 9 sierpnia. Bardziej wycofany, nieufny i przestraszony od brata. W obecności człowieka chowa się pomiędzy ogrodzenie i budę, wychodzi dopiero po 10-15 min, gdy nie zwraca się na niego specjalnej uwagi. Jest bardzo młody i sądzę, że można go całkowicie zmienić - jest jak tabula rasa. Średnio mały.
        

25. Czarnulek, urodzony w grudniu 2010. Jest w paczce Bohuna i Bohun mu imponuje: stara się być równie hałaśliwy i dominujący, ale widać, że jest o wiele bardziej subtelny i wrażliwy. Średnio mały, drobnej postury, czarny piesek. 
            
 
 

 
 

 
 
  
  
  

   
 
 
 
 
 
 


 
 
Wspierane przez Hosting o12.pl